فرهنگ عمومی چگونه شکل می گیرد ؟

حس دوستی و همکاری
در مهد کودک های ما 9 صندلی میذارن و به 10 بچه میگن هر کی نتونه سریع برای خودش یه جا بگیره باخته و بعد 9 بچه و8صندلی و ادامه بازی تا یک بچه باقی بمونه. بچه ها همدیگر را هل میدن تا خودشون بتونن روی صندلی بشینن!
در مهد های ژاپن 9 صندلی میذارن و به 10 بچه میگن اگه یکی روی صندلی جا نشه همه باختن. لذا بچه ها نهایت تلاش و سعی خودشونو میکنن و همدیگر رو طوری بغل میگیرن که تیم 10 نفره روی 9 تا صندلی جا بشن و کسی بی صندلی نمونه. بعد 10 نفر روی 8 صندلی و 10 نفر و 7 صندلی و همینطور تا آخر.
با این بازی ما از بچگی به کودکان خود آموزش میدیم که هرکی باید به فکر خودش باشه و به نوعی خودخواهی را آموزش میدیم ولی ژاپنی ها با این بازی به بچه هاشون فرهنگ همدلی و کمک به همدیگر و کار تیمی رو یاد میدن.
نه ما و نه بزرگان ما  کار کردن با هم را نیاموخته ایم بلکه هر روز درس های جدیدی از تکنیک حذف و زیر پا گذاشتن یکدیگر را می آموزیم!
/ 1 نظر / 26 بازدید
نگار آشنا

باسلام از شما برای مطالعه آخرین نوشته وبلاگ «نگار آشنا» با عنوان "هزاران دو راهی تو در تو" دعوت میکنم : "...با اینهمه روغنی که میزبان بر سر این غذای بیچاره ریخته است، نه دوغ ترش فایده دارد و نه نوشابه گاز دار، دوای این درد چای داغ است..." با تشکر نگار آشنا: http://lahootian9257.persianblog.ir