عاشقانه-اس ام اس-جوک-تولد

هر آن چه شما به دنبالش بودید ؟ !!

تفاوت زنان با مردان
نویسنده : سید آرین - ساعت ۱٠:۱٩ ‎ق.ظ روز ۱۳٩۱/۳/٥
 
عذر خواهی برای سلامتی زنان مفید است !

برای بعضی از مردان بیان "معذرت می خواهم " شاید یکی از سخت ترین کارهایی باشد که
می تواند در زندگی خود انجام دهد اما دانشمندان به تازگی اعلام کرده اند معذرت خواهی کردن از زنان می تواند سلامت آنها را بهبود...
 

 

راسخون : با خواندن این خبر شما هم بعد از اینکه کار اشتباهی انجام دادید، سریع معذرت خواهی می کنید. همچنین تاکید محققان بر اساس یافته های خود بر این واقعیت است که بخشش و معذرت خواهی از فواید سودمندی برای سلامت افراد برخوردار است.
 
مهر این خبر را داده و اعلام کرده، زنانی که در برابر رفتاری آزار دهنده و بی ادبانه از یک مرد در انتظار معذرت خواهی وی بسر می برد در واقع به فشار خون بالا مبتلا می شوند که این اختلال می تواند خطر حمله قلبی یا سکته را در آنها افزایش دهد. اما زنانی که در موقعیتی به جا و مناسب از آنها معذرت خواهی می شود به سرعت به حالت عادی باز می گردند. به بیانی دیگر فشار خون این افراد 20 درصد سریعتر از دیگر حالت ها به وضعیت معمول باز می گردد.
 
در مقابل مردان پس از شنیدن معذرت خواهی به 20 درصد زمان بیشتری برای متعادل سازی فشار خون نیاز دارند و این تاییدی بر این حقیقت است که مردان پس از شنیدن پذیرش جرم از جانب فردی، بیشتر هیجان زده می شوند. ( با دیگر تفاوت های زن و مرد آشنا شدیم . امان از دست  دانشمندان ... )
 
توجه شما را به شرح آزمایشی در این مورد جلب می کنیم :

دانشمندان دانشگاه ماساچوست با اندازه گیری فشار خون قلبی عروقی 29 مرد و 59 زن پی به این نتایج جالب توجه بردند. فشار خون قلبی عروقی، میزان فشار خون در فواصل میاز ضربان قلب است که در صورت بالا بودن می تواند احتمال حمله های قلبی و سکته را در افراد افزایش دهد.
 
از هر دو گروه خواسته شده بود که مسئله ریاضی را در پنج دقیقه حل کنند که در این پنج دقیقه سه بار برای آنها مزاحمت ایجاد شد و با عصبانیت از آنها خواسته شده بود تا عجله کنند.
 
در انتهای این آزمایش به تمامی آنها گفته شد: کاملا واضح است که هیچ یک از شما از شایستگی کافی برخوردار نیستید" دو دقیقه بعد محققان به خاطر رفتار بی ادبانه خود از نیمی از مردان و زنان داوطلب معذرت خواهی کردند. نتیجه نشان داد زنانی که از آنها به موقع معذرت خواهی شده بود بسیار سریعتر از مردان آرام شده و فشار خون آنها کاهش پیدا کرد. به بیانی دیگر مردان پس از شنیدن معذرت خواهی بیشتر تهییج شدند و فشار خون آنها پایین نیامد.